Join:

Соціоніка – як розуміти себе та оточуючих

Викладач: Вовк Андрій 

socionika «Чужа душа - сутінки»?Не на 100% - вважає відносно молода наука соціоніка. Вона береться відповідати на запитання, відповіді на які постійно шукає кожен з нас. Чому в одних сферах ми впевнені в собі і не боїмося складних завдань, в інших – постійно сумніваємось в собі і уникаємо не те що критики, а навіть порад чи похвали? Чому в присутності одних людей ми безпідставно ніяковіємо чи відчуваємо приховану загрозу, а з іншими – бажання догодити, роздратування, чи навпаки – довіру і зацікавленість? Чому невинні на наш погляд фрази, поради чи жарти співбесідник може сприйняти вороже, а інший те ж саме – з вдячністю і захопленням? Наука, яка базується на вченні про психотипи Карла Густава Юнга, вивчає особливості сприйняття, переробки та видачі інформації 16 типами інформаційного метаболізму, а також дозволяє з високою  точністю прогнозувати можливі сценарії розвитку відносин між представниками типів. Знання сильних та слабких сторін кожного типу, розуміння здібностей та нахилів, корекція стосунків – ці та інші можливості соціоніки затребувані в профорієнтації, роботі кадрових агентств, менеджменті та підбору персоналу, практичній роботі психологів. Ставлення до соціоніки неоднозначне – від скепсису до захоплення, але факт залишається фактом – в багатьох містах України, Росії, Білорусі та Прибалтики послугами спеціалістів з соціоніки користуються школи, вузи, центри зайнятості, комерційні фірми, телеканали та навіть шлюбні агенції. socionhappyЧасом соціоніку критикують, здебільшого за відсутність єдиного методологічного підходу до визначення типу, але це не перекреслює її переваг та не заперечує точність соціонічних прогнозів. Знання основ соціоніки допоможе:

1.      Зрозуміти сильні та відносно слабкі сторони – свої та оточуючих. Усвідомити сфери реалізації, де шанси на успіх вищі, зрозуміти що в людини не може все виходити однаково добре, позбутись завищених очікувань та необґрунтованих претензій від себе та оточуючих. Відтак – менше засуджувати, дратуватись, вимагати неможливого.

2.      Знайти те, що називають покликанням. Скоріше – навіть не знайти а просто усвідомити його. Цінувати себе та оточуючих за їхні сильні сторони, вміти розгледіти їх ще не проявлені здібності.

3.      Уникати непотрібних конфліктів, коли випадково і несвідомо люди вдаряють один одного по вразливих місцях. Вміти запобігти конфлікту чи погасити його на початковій стадії.

4.      Прогнозувати сценарії розвитку відносин, бачити можливі «гострі кути». Розуміти від кого якої допомоги можна очікувати і кого в яких питаннях навпаки потрібно підстрахувати.

5.      Вміти мотивувати людей, розуміючи рушійні сили, що стоять за їхніми вчинками.

6.      Вміти захищатись від маніпуляцій, знаючи сфери, де ти сам довірливий и некритично сприймаєш інформацію.

 Структура заняття: мінімум теорії – максимум практики. Напрацювання навиків розпізнавання психічних функцій за текстами та відеоматеріалами. Самостійне визначення типів відомих особистостей за відео інтерв’ю (ймовірно – Віталій Кличко, Іван Ургант та Богдан Ступка). Обговорення особливостей інтертипних стосунків між представниками різних типів. Визначення типів учасників тренінгу методом соціонічного інтерв’ю.

               Ознайомлювальна лекція безкоштовно.

Найближча дата проведення ввідного заняття у Соціоніку відбудеться 7 березня (середа) у Офісі Пангеї о 18:30. Вхід – вільний.  

Викладач: Вовк Андрій.