Join:

АЛЬЯНС ЖИВОЇ СОЛІДАРНОСТІ

#livingsolidarityalliance #ecocenterstina

ЦР Пангея Ультіма запрошує тебе до команди незалежних активістів розвитку сільських територій через застосування освітніх, культурних та молодіжних механізмів. Отримай під своє менторське крило СПРАВЖНЮ СІЛЬСЬКУ ГРОМАДУ – села Стіна вінницької області, томашпільського району задля побудови і просування тут проектів солідарності між людьми. Долучись до команди, що розвиває тут Еко-Центр та сприяє популяризації села для туризму, адже тут є багато цікавого (читайте про Стіну у статті на Vежа)!

nnn

Ментори села Стіна (молодіжні працівники) пройдуть навчання, отримають необхідні інструменти та фінансування для реалізації проектів громадянської солідарності та неформальної освіти у селі. Проект триватиме з 15 жовтня 2020 до 28 лютого 2022 року і буде наповнений найрізноманітнішими заходами, що сприятимуть обєднанню місцевого населення навколо команди Альянсу Живої Солідарності та Еко-Центру Стіна, співпрацею із нашими закордонними колегами за проектом, обміном досвіду та реалізацією ініціатив солідарності – від культурних заходів до навчання та волонтерських таборів.

LIVING SOLIDARITY ALLIANCE WEB-SITE    FACEBOOK PAGE

Наша мета – підготувати молодіжних менторів стати справжніми реалізаторами позитивних змін та згодом професійними молодіжними працівниками та громадськими діячами із глибоким досвідом роботи із реальною сільською територією. Наша мета також сприяти розвитку громади села Стіна та вирішенню нагальних викликів через громадянську активізацію, передачу досвіду та спільну реалізацію соціальних та культурних акцій.

nnn

Проект Альянс Живої Солідарності виконується ГО «Центр розвитку Пангея Ультіма» у співпраці із іншими чотирма громадськими організаціями із Німеччини (GrenzKultur), Греції (Tandem), Польщі (ArteEgo) та Італії (Joint) і за підтримки програми ЄС Erasmus Plus. Кожна із організацій виконує окрему важливу роль для своїх цільових груп у власних громадах. Наша ціль – обєднати методологічні підходи та експертно-операційні можливості для посилення впливу проектів солідарності, що реалізується кожним із партнерів та розвинути спільноти молодіжних працівників (у нашому випадку - менторів), котрі рухають ці проекти.

Календар та завдання проекту:

 • Жовтень 2020: відбір учасників у цільових громадах партнерів (Україна, Німеччина, Італія, Польща, Греція);
 • Листопад 2020: он-лайн знайомство учасників із різних країн;
 • Грудень 2020: Запуск комунікаційної та методологічної веб-платформи Living Solidarity Alliance;
 • Грудень 2020-Січень 2021: Он-лайн тренінги для менторів на тему медіа та соціологічних досліджень;
 • Лютий 2021: Навчальний візит у Берлін, Німеччина до партнера GrenzKultur для обміну досвідом по роботі із програмою ЄС Європейський Корпус Солідарності;
 • Березень-Грудень 2021: Реалізація акцій в цільових громадах партнерів за участі менторів (отже, в громаді села Стіна). Накопичення методологічних матеріалів та досвіду у медіа-форматі від реалізації акцій, особливо за темами: 1) Активна участь; 2) Інклюзивна громада; 3) Обєднання та міжсекторальна взаємодія;
 • Липень 2021: Тренінг для менторів (онлайн, або наживо у Італії) з сучасних практик європейської молодіжної роботи;
 • Січень 2022: Заключна конференція-підсилення у Берліні, Німеччина для представлення досвіду європейським стейкхолдерам із галузей громадянського суспільства, влади, освіти та культури. Обговорення стратегічного розвитку проекту у новий програмний сезон.

nnn

Окремими результатами проекту стануть:

 • Реалізоване обєднане соціологічне дослідження контексту громадянської солідарності у цільових громадах та ширшому секторі громадянського суспільства регіону;
 • Напрацювання циклу відео та візуальних подкастів знань та досвіду роботи менторів та молодіжних працівників;
 • Створення методологічних посібників із всіма найкращими практиками від реалізації акцій солідарності у цільових громадах та нашій громаді села Стіна.
 • А також - реалізація циклу акцій солідарності, соціально-спрямованих ініціатив, культурних заходів та проектів неформальної освіти протягом усього 2021 року, котрі значно пожвавлять соціальне життя села Стіна, дадуть перспективи місцевим жителям та особливо молоді, а також сприятимуть запуску більш комплексних громадянських проектів у співпраці із іншими сторонами. 

nnn

Громада села Стіна з 2016 року приймає заходи та тут реалізуються проекти Еко-Центру Стіна, за котрий відповідають дві активні громадські організації із Вінниці: ГО «ЦР Пангея Ультіма» та ГО «Наше Поділля». За час з 2016 року було реалізовано велику кількість навчальних та міжнародних проектів, концертів, фестиваль досвідної освіти та традиційної культури «Стіна запрошує», запущено соціальне підприємствона межі апсайклінгу та традиційного ткацтва (Vereta). Стіна має казкову природу, котра буяє вздовж звивистої, як змій, річки Русави, панорами Стіни надихають, а вулички-лабіринти приховують безліч цікавих легенд та сюрпризів. Традиційні знання тут передаються з покоління в покоління, тому що Стіна – оберігає!

Ми чекаємо на ваші заявки на долучення до команди Альянсу Живої Солідарності через Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додаткові питання ви можете поставити координатору проекту від ЦР Пангея Ультіма Геращенко Ярославу: 0976402756, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

nnn

Важливо:

 • Проект «Альянс Живої Солідарності» НЕ є політичною, релігійною чи комерційною ініціативою. Наш сектор відповідальності – неформальна освіта населення та громадянський активізм.
 • Охочі доєднатись до команди Альянсу Живої Солідарності повинні розуміти, що це довготривала ініціатива і ми будемо запрошувати лише тих осіб, котрі серйозно поставляться до графіку реалізації проекту від жовтня 2020 до лютого 2022 року.
 • Для кандидатів у ментори важливим критерієм відбору стане знання хоча б на середньому рівні англійської мови, адже передбачається значна маса спільної роботи із нашими закордонними партнерами, волонтерами Європейського Корпусу Солідарності та поїздки за кордон.

Довідкова інформація:

Еко-Центр Стіна: https://www.facebook.com/stinaecocenter

Презентація Еко-Центру Стіна: https://www.slideshare.net/yaroslavgerashchenko/ss-230595815

Програма Ерасмус Плюс: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en 

nnn