Join:

nnn

«Відкриваючи скіфські стежки» - це той міжнародний волонтерський табір який був надзвичайним досвідом та часом незабутніх емоцій. І цього літа з 26.06-10.07 я мала велику радість стати його частиною, власне, враженнями від чого хочеться поділитися.

Згаданий проект міжнародної волонтерської організації SCI розпочав роботу в мальовничому смт. Опішня, Полтавської області. Завданням учасників табору, що прибули з різних куточків нашої планети, було робота з новим пішохідно-велосипедним маршрутом, який потребував маркування.

nnn

За підтримки місцевих партнерів та активістів перед початком маркування було проведено невеличке ознайомлення з його основними принципами, що особисто для мене принесло багато нових знань. Починається маршрут на високому правому березі Ворскли, звідки відкривається красивий краєвид на долину річки. Протягом наступних двох тижнів спільними зусиллями було проведено маркування нового маршруту довжиною 32 км, яких пролягав мальовничими місцями через населені пункти Опішня, Хижняківка, Глинське, Деревки, Вільхове, Міські Млини.

nnn

В кожному з поселень нам вдавалось знаходити пригоди та знайомитись з місцевими, які щедро ділилися своїми знаннями про історію їхньої землі, а ще пригощали нас місцевими традиційними стравами. Також паралельно роботі, ми мали можливість відвідати місцевий колегіум мистецтв та  навіть прийняти участь у Всеукраїнському фестивалі кераміки, який щорічно проходить у гончарній столиці України смт Опішня. До сих пір пам’ятаю теплоту щойно зліпленої глиняної тарілочки у руках, яку до кінця дня вдалося навіть розфарбувати своїми руками. Більш того волонтери проекту, та я включно,повезли з собою додому чудовий унікальний посуд з місцевого заводу, на якому була влаштована для нас екскурсія. Дійсно, місцевість вражає своєю історією, гарними людьми, розповідями про розкопки археологів на цій землі та красою давніх скіфських валів. Робота була неважкою, оскільки підчас прокладання маршруту ми мали змогу відпочивати біля прохолодної Ворсколи та вирушати далі, на виділених місцевим партнером, зручних велосипедах.

nnn

Та все таки найбільше що мені стало корисним і запам’ятається на все життя - це надзивайна можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом  та просто попрактикувати сумісне двотижневе проживання з іноземними волонтерами в рамках проекту «Відриваючи скіфськи стежки» міжнародної волонтерської організації SCI. Хоч кількість учасників була невеликою, але це навпаки сприяло ще більшому зближенню культур та обміну світооглядами молодих людей. Здобувши нові навички у спілкуванні з іноземцями, їзди на велосипеді, приготуванні італійських та азейбаржанських страв, відчувши себе потрібним оточуючим, спробувавши бути волонтером – впевнено можна заявити що це була одна з яскравіших подій у моєму житті. Ми стали непоганим друзями під час табору і продовжуватимемо спілкуватись і надалі.  А я впевнена що це точно був неостанній проект з SCI, у якому я брала участь, тому що такий вид туризму, дослідження місцевості, підняття мовних навичок та позбавлення деяких упереджень щодо інших країн мені припав до душі:)

Малоголовчук Таня

nnn