Join:

Gymnasium Salvatorkolleg

Проект Єлени проходить в одному із найживописніших та найспокійніших місць світу - земля Баден-Вюттемберг (Південна Німеччина). На межі скелястих Альп, з чудодійною природою та доброзичливими людьми Єлена виконує проект Європейської Волонтерськї Служби в межах програми "Еразмус +" Європейської Комісії. Вона працює у місцевій гімназії - проводить заняття із дітьми, їздить із ними на екскурсії та виступає із флейтою у місцевому симфонічному ансамблі.

Ми бажаємо Єлені гарного проекту, нових знайомств та шлемо привіт з нашої Батьківщини!

 nnn

 nnn

Невеличкі проектні записки ...

"Трохи вражень про школу в Німеччині"

Більше половини викладацького складу чоловіки. Після заїжджених українських шкіл з «дружнім» жіночим колективом цей факт безумовно викликає подив. У вчительській панує дружня атмосфера та пахне доброю кавою, за 50 центів з самообслуговуванням можна в повній мірі нею насолодитись. Технічна кімната з усіма канцелярськими дивами та чотирьма принтерами в повній мірі та на безкоштовних засадах задовольняють потреби викладацького колективу.

nnn

Після дружнього привітання мене)) я зі своїм куратором Крістін, викладачкою англійської мови, перемістились на урок англійської в випускному класі. Серед юних світлих голів в той день було обговорення конституції США, в розділі, що стосувався володіння зброєю. Звісно все англійською.)) до речі по закінченню школи учні мають володіти іноземною мовою на рівні С1, після цих слів мене охопив невеликий смуток, адже по закінченню ін.язу нажаль не у всіх він є.... хоча має бути. Далі ще цікавіше, в разі якщо учень не набирає достатнього балу за випускні іспити, він залишається на два роки. І це не жарт! Вони дійсно ЗАЛИШАЮТЬСЯ.

Канікули. Це доволі цікава тема. На заслужений відпочинок учні отримують приблизно один тиждень канікул на шість робочих тижнів. Але й відповідно літніх канікул вони мають трохи більше ніж півтора місяця. Повний серпень та пів вересня. Що цікаво, в Німеччині всього 16 федеративних земель, і в кожній з них канікули починаються у різний час. Причиною для цього виступає надмірний трафік на магістралях.

Робочий день у школі починається о 7:45. В понеділок, вівторок та четверг учні мають по 10 уроків, середа – тут для старшокласників особлива програма, вони готуються до іспитів, пятниця короткий день до 13:00.

З приводу життя в школі та в громаді: музика, спорт є невідємною частиною життя. Тут одна початкова школа (з першого по четвертий клас) та три загальних школи – гімназія, реальна школа та загальна школа. По закінченню школи батьки обирають відповідно до розумових здібностей старшу школу.

Раніше малеча, по закінченню, отримувала рекомендаційні листи, в яких зазначалась одна з трьох шкіл. Проте зараз батьки самі обирають, чим не рідко провокують зайвий стрес у дитяти. Скажімо, дитина не дотягує до середнього рівня, і їй би більше підійшла Реальна школа, але батьки не сумніваючись в геніальності чада та відправляють в гімназію. А там треба не просто вчитись та завчати, там клепку треба мати. І ось по закінченню пятого класу маля виганяють через неуспішність, мало того що весь рік не тягнув матеріал, то ще й кінець не дуже, а далі? – Реальна школа або загальна школа. При тому шанси на вступ у внз однакові. Але батьки всюди однакові, своє бо найкраще.

На останок про відносини між вчителями та учнями. Хммм. Субординація є. Відстані немає. Ідеальний баланс, чого і нам бажаю. 

Ось так і живемо тут. До нових зустрічей!