Join:

Eco WorkCamp Technical Leading

Минулого тижня ми з Діаною та Андрієм повернулися з Франції, де були учасниками тренінгу "Eco WorkCamp Technical Leading" в межах програми Erasmus Plus. Там ми познайомились з багатьма цікавими молодими людьми з Англії, Бельгії, Німеччини, Нідерландів, Македонії, Італії та Франції.

nnn

Неймовірне враження справила французька організація-організатор тренінгу Sol Afrika, яка реалізувала безліч проектів в країнах Африки. Проекти були спрямовані на будівництво різних екологічних пристроїв, які допомогли місцевим жителям у їх повсякденному житті ( наприклад, сонячна сушка для фруктів). Зараз діяльність організації в більшості зосереджена на роботі з «важкими» підлітками, яких вони запрошують в свою організацію на workcamps і дають можливість отримати навики ручної роботи (робота з деревом, з глиною, будівництво, город).

nnn

Протягом тренінгу ми обговорювали різноманітні проблеми і складнощі, які можуть виникати протягом таких таборів. Також на практиці вчилися створювати екологічні пристрої, наприклад, побудували пічку з глини і, навіть, випробували її піцою одного вечора. Що вразило найбільше, то це відкритість усіх учасників тренінгу, їх готовність ділитися власними знаннями та досвідом, а також наскільки деякі люди дбають про нашу планету. Для них питання екології не обмежується сміттям, для них це стиль життя - sustainable living, в якому вони намагаються жити з нульовими відходами (zero waste), використовуючи все повторно максимально або ж просто відмовляючись від того, що не може бути перероблено. Також одна з учасниць з Англії познайомила нас з ідеями та принципами permaculture, що стало найбільш вражаючим відкриттям особисто для мене. 

nnnЦе був надзвичайно насичений тренінг: позитивом, відкриттями, знайомствами, танцями до ранку і серйозними розмовами. Такий тренінг змушує задуматися над багатьма речами, на які ми просто не звертали увагу раніше, дає стимул, мотивує і надихає.

Автор: Саша Лиса